FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Menu:
Home
Głosuj na listach przebojów
Ramówka
Skład
Kontakt
Księga gości
Historia
Galeria
Konkurs
Linki
Dokumentacja
Posłuchaj nas!
Pomóż
Współpraca
Cele
Działania
O projekcie


Początki
Wszystko zaczęło się na jednym z zebrań Samorządu Szkolnego. Kacper Kij, przewodniczący Samorządu Szkolnego, wraz z Krystianem Zupą wpadli na pomysł szkolnego radiowęzła. Początkowo nikt nie wierzył, że ma to jakiś sens. Wszyscy myśleli, iż to kolejny pomysł bez przyszłości. A jednak. Dzięki uporowi i wierze w swoje możliwości, Kacper i Krystian, przy pomocy pana Macieja Lipczyńskiego, opiekuna Samorządu Szkolnego, postawili na swoim. Pan dyrektor zezwolił na zrealizowanie planu szkolnego radia węzła, podarował im komputer i udostępnił pomieszczenie piwniczne. Starosta obiecał kolejny komputer. Poszukiwania sponsorów nie przyniosły pożądanego efektu. Ostatnią rzeczą, którą brakowało do ruszenia była... ekipa redakcyjna. Dużym problemem było zdobycie pieniędzy na sprzęt.
Projekty
Po nie owocnych poszukiwaniach sponsorów, wpadlismy na pomysł zdobycia pieniędzy porzez współpracę z fundacjami. Napisalismy najpierw projekt do angileskiej Peace Child International. Jednak język i kultura stały się barierą. Kolejnym krokiem były nasze starania o fundusze z organizacji "Nad Symsarna". Chcielismy je zdobyć w grantowym konkursie Działaj Lokalnie V.'Nad Symsarną' współpracuje z "Polską Akademia Rozwoju Filantropii" i "Polsko-Amerykańsko Fundacją Wolnosci". Udało się, otrzymalismy 3750 zł na zakup sprzętu.
Casting
Do prowadzenia radia potrzebna była grupa odpowiedzialnych i rzetelnych osób. I tak dlatego też 20 czerwca 2005 r. przeprowadzony został casting na radiowców. Na spotkanie przybyło 12 osób, z których wyłoniliśmy 3, wg nas, najlepiej pasujące osoby. Były nimi: Anna Malich, Sylwia Jarzyńska i Karolina Wołyniec. Dopiero w pełnym składzie tak naprawdę poczuliśmy, że przygoda z radiem zaczyna się na dobre. W komisji zasiadali:
  • opiekun Samorządu Uczniowskiego - p. Maciej Lipczyński,
  • przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i organizator radiowęzła - Kacper Kij,
  • współorganizator radiowęzła i skarbnik Samorządu Uczniowskiego - Krystian Zupa.
Instalacja sprzętu
Dnia 16.09.2006 r. o godz. 1100 na dwóch holach naszego gim w Lidzbarku Warmińskim został zainstalowany sprzęt nagłaśniający mający posłużyć celom radiowęzłowym. Na dwuch piętrach zostały zamontowane po 4 głośniki, które podłączono do wzmacniacza znajdującego się w studiu Szkolnego Radia Dio. Operacji dokonali pracownicy "Awans - Artan" przy wskazówkach::
  • składu radia: Krystiana Zupy, Kacpra Kija,
  • opiekuna Samorządu Uczniowskiego: Macieja Lipczyńskiego,
  • z - cy dyrektora: p. Joanny Teresy Lipczyńskiej.
Wyjazd do Radia Bartoszyc
Nasze Szkolne Radio DIO to tylko mała namiastka profesjonalnego radia. Mimo iż rozgłos jest o wiele mniejszy, to jednak staramy się równie mocno jak prawdziwi reporterzy. I chociaż wkładamy w to mnóstwo siły, nie mamy żadnego doświadczenia w prowadzaniu tego typu rzeczy. Dlatego postanowiliśmy poduczyć się co nie co od dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia. Dnia 11 x wybraliśmy się z wizyta do Radia Bartoszyce, rozgłośni radiowej z pobliskiego miasta. Zostaliśmy tam bardzo ciepło przyjęci. Podczas tego spotkania, ekipa Radia Bartoszyce pokazała nam jak nagrywa się profesjonalne audycje, jak przeprowadza się wywiady. Widzieliśmy w jaki sposób powstają informacje czy programy kulturalne. Na sam koniec został przeprowadzony z nami wywiad na temat naszej pasji i projektu, który tak skrupulatnie wypełniamy.
Otwarcie
15 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Szkolne Radia Dio. Na impreze przybyli zaproszenie goście, uczniowie i nauczyciele. Młodzi reporterzy w formie pokazu multimedialnego pokazali swoje działania. Był również występ artystyczny przygotowany pod przewodnictwem pani Anny Rutkowkiej przez dziewczęta z III c oraz bankiet.
Wyjazd do Sejmu RP
Członkowie naszego radia otrzymali zaproszenie do Sejmu RP na konferencje. Dnia 13 stycznia zjawiliśmy się na spotkaniu "Współpraca szkół z organizacjami pozarządowymi - przykłady dobrych praktyk". Było dla nas wielkim wyróżnieniem wystąpić z prezentacją swoich działań w tak ważnym miejscu, przed tak ważnymi ludźmi. Zjawiło się tam 8 takich przykładów z całej Polski, więc nasze działania musiały być naprawdę dobre.